У Херсонській області впроваджується проєкт ЄС «Підтримка кращої стійкості розвитку регіону Азовського моря»

Херсонська обласна державна адміністрація надала згоду виступити партнером (бенефіціаром) проєкту Європейського Союзу «Підтримка кращої стійкості розвитку регіону Азовського моря» та надаватиме технічну підтримку його реалізації на території області.

Проєкт реалізує неурядова організація «Агентство з питань технічного співробітництва та розвитку» (ACTED), місією якої є підтримка вразливого населення та створення довгострокових можливостей для сталого розвитку.

Мета проєкту – інформування про зусилля щодо відновлення та стабілізації в регіоні Азовського моря, включаючи Донецьку, Запорізьку та Херсонську області.

Протягом реалізації проєкту ACTED буде співпрацювати з ініціативами IMPACT та SeeD, які проведуть первинні та вторинні дослідження для підтримки 10 ключових місцевих, національних та міжнародних зацікавлених сторін для визначення пріоритетів соціально-економічної, психосоціальної та екологічної політики та програмування в регіоні. У рамках проєкту буде надано підтримку з розбудови спроможності чотирьом обраним організаціям громадського суспільства, які працюють над екологічними проблемами.

Частиною цього проєкту є проведення у першій половині 2021 року  опитування серед підприємств регіону щодо розвитку бізнесу, викликів продуктивності та конкуренції, адаптивних можливостей та реагування на обмежувальні заходи, що пов’язані з COVID – 19. Отримані дані будуть використані для формування звіту про соціально-економічний стан регіону, який буде наданий місцевим органам влади.

На сьогодні, обласною державною адміністрацією формуються пропозиції щодо кандидатур для включення до участі у Дослідницькій консультативній групі проєкту, яка надаватиме рекомендації щодо тематичної спрямованості дослідження, відгуки щодо планів дослідження, процесів та результатів проєкту.

Дослідницька консультативна група буде складатися з представників ключових міжнародних, національних та місцевих організацій у сфері врядування та розвитку, які мають різноманітні технічні знання та досвід у галузі регіонального та/або міського розвитку, охорони навколишнього середовища, впливу навколишнього середовища на стан здоров’я, психосоціального благополуччя, залучення громадськості, соціально-економічного розвитку, торгівлі та економіки.

Меню