Уряд запровадив першу чергу Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва

1 липня на засіданні Уряду була прийнята Постанова КМУ «Про реалізацію експериментального проєкту щодо запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва», розроблена Мінцифрою спільно з Мінрегіоном.

Експериментальним проєктом передбачено створення та внесення відомостей до Реєстру будівельної діяльності першої черги Єдиної державної електронної системи в сфері будівництва.

Запуск першої черги системи передбачає наступне:

– з 6 липня має відбутися запуск Реєстру будівельної діяльності для всіх ОМС та ДАБІ;

– з 1 серпня має відбутися запуск електронних послуг СС1 на порталі «Дія»;

– з 1 жовтня – дозволи та сертифікати для об’єктів класу СС2 та СС3 можна буде оформити онлайн;

– з 1 грудня – електронна процедура проходження експертизи. Формування містобудівних умов, будівельних паспортів, технічних паспортів засобами системи. Укладення договорів на надання послуг.

Система виконуватиме функції таких електронних інформаційних ресурсів, як реєстри дозвільних документів, електронний кабінет, реєстр містобудівних умов та обмежень, реєстр атестованих осіб тощо.

Запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва є одним з дієвих кроків у реформуванні системи органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду. Він дозволить мінімізувати контакти користувачів системи з посадовими особами, знизить корупційні ризики, цифровізує документообіг, підвищить якість та скоротить строки надання послуг у сфері будівництва.

Меню