Увага! Верховна Рада прийняла закон про протидію коронавірусу

Верховна Рада прийняла законопроект № 3219 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Законом визначено порядок введення карантину, посилення контролю в’їзду та виїзду на територію України, порядок примусової ізоляції і самоізоляції.

Документом також передбачено здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг без застосування процедур, передбачених Законом України «Про державні закупівлі» для можливості оперативно реагувати на ситуацію.

Документ звільняє від сплати ввізного мита та ПДВ лікарських засобів та виробів медпризначення, які закуповують для запобігання та боротьби з коронавірусною інфекцією. Також закон передбачає можливість стовідсоткової передоплати за товари, роботи і послуги, які закуповують для запобігання та боротьби з COVID-19.

Відповідного до нового закону, Кабінет міністрів повинен контролювати ціни на лікарські препарати, товари медичного призначення та соціально значущих товарів.

Законом передбачено надання можливості населенню працювати дистанційно в умовах карантину. Також документ забороняє проведення заходів державного нагляду і контролю на час здійснення заходів, пов’язаних із запобіганням і боротьбою з коронавірусом.

Наголошується, що окрема стаття закону передбачає кримінальну відповідальність за порушення санітарних норм.

Також закон забороняє скасовувати дію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб. Заборона діє 30 днів.

З повним текстом закону можна ознайомитись за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/530-IX.

Закликаємо дотримуватись зазначеного законодавчого акту, бути соціально відповідальними та нагадуємо, що оперативна інформація стосовно поширення коронавірусної інфекції розміщується на сайті Міністерства охорони здоров’я України https://moz.gov.ua/.

 

Меню