Відбулась робоча зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні

06 листопада 2020 року в рамках робочого візиту до Херсонської області Надзвичайного і Повноважного Посла Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні пані Мелінди Сіммонс відбулась робоча зустріч, присвячена обговоренню питань політичної, економічної та гуманітарної ситуації на Херсонщині.

Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії є одним з провідних торговельно-економічних партнерів Херсонської області. Так, минулого року регіональний товарообіг склав майже 13 млн дол. США, а експорт товарів збільшився у 3 рази.

У структурі експорту послуг найбільші обсяги припадали на транспортні та ділові послуги.

Основу структури імпорту склали послуги: пов’язані з фінансовою діяльністю; у сфері телекомунікацій, комп’ютерні та інформаційні; ділові послуги.

В свою чергу, загальний обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу), внесених суб’єктами інвестиційної діяльності зі Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії до Херсонської області, станом на 31 грудня 2019 року складав 5,5 млн дол. США, що становить 2,2% від загального обсягу.

08 жовтня 2020 року Президент України Володимир Зеленський і Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон підписали Угоду про політичне співробітництво, вільну торгівлю та стратегічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії. Враховуючи відсутність між Україною та Великою Британією базового договору про дружбу, співробітництво та партнерство, закріплення загальнополітичних принципів двостороннього співробітництва та партнерства у новій Угоді має важливе стратегічне та практичне значення, у тому числі, для Херсонщини.

За результатами домовленостей, досягнутих в ході зустрічі, найближчим часом заплановане проведення онлайн-конференції для представників херсонських та британських бізнес-кіл з метою обговорення успішних практик та напрацювання шляхів відкриття нових зовнішньоекономічних й інвестиційних перспектив.

Меню