Відбувся онлайн-семінар щодо можливостей кредитування агропромислових підприємств Європейським інвестиційним Банком

Сьогодні за сприянням обласної державної адміністрації за участю голови проекту ЄІБ «Основний кредит для аграрної галузі – Україна» пана Стефана Розенова, старшого експерта проекту з питань агропродовольчого фінансування та банківської справи пана Стівена Райта та аграрного економіста NIRAS пана Вільгельма Крузе відбулась презентація проекту  «Основний кредит для аграрної галузі – Україна». Участь у презентації також взяли представники провідних аграрних підприємств області.

Європейський інвестиційний банк надав Україні 400 млн євро в рамках проекту «Основний кредит для аграрної галузі – Україна». Кредит спрямований на операторів в ланцюгах створення вартості зернових, олійних культур та аквакультури/рибальства, підвищення ефективності використання ресурсів, зменшення витрат та збитків, підвищення рівня безпеки та якості продукції, а також підвищення конкурентоспроможності на національних і міжнародних ринках.

Суб’єкти приватного та державного секторів, які прагнуть інвестувати в модернізацію або технологічну модернізацію в цих областях, можуть претендувати на підтримку. Інвестиції будуть виділятися для фінансування капітальних видатків (будівлі, обладнання тощо).

Проект пропонує найнижчі процентні ставки в Україні та довгострокове фінансування інвестиційних проектів:

– до 50 млн євро, з 50% коштів ЄІБ;

– проекти до 1 млн євро розглядатимуться за прискореною процедурою.

Хто має право на кредитування:

  • оператори приватного та державного секторів мають право подавати заявки на отримання кредиту, якщо відповідають наступним вимогам:

–         здійснюють діяльність ланцюгах створення вартості зернових, олійних культур та аквакультури/рибальства;

–         мають середній рівень капіталізації (≤3000 співробітників) або є малими/середніми підприємствами (≤250 співробітників).

  • ті, хто шукає фінансування для проектів або інвестиції, які покращують продуктивність і конкурентоспроможність у вищезазначених секторах, наприклад:

–         дослідження та освіта, лабораторії та служби контролю якості, сертифікація та поширення сільськогосподарських знань, системи моніторингу та контролю рибальства;

–         сільськогосподарська техніка та обладнання;

–         потужності для сушки/очистки, сортування/тестування і зберігання зернових та олійних культур, включно з підтримкою товарно-логістичної інфраструктури;

–         логістична інфраструктура;

–         дистрибуція, оптова та роздрібна інфраструктури;

–         інші подібні проекти.

Представники агропромислових підприємств мали змогу задати питання та отримати вичерпні відповіді.

Більш детально з умовами участі в проекті можна ознайомитись в презентації.

Меню