Сьогодні за сприянням обласної державної адміністрації за участю голови проекту ЄІБ «Основний кредит для аграрної галузі – Україна» пана Стефана Розенова, старшого експерта проекту з питань агропродовольчого фінансування та банківської справи пана Стівена Райта та аграрного економіста NIRAS пана Вільгельма Крузе відбулась презентація проекту «Основний кредит для аграрної галузі – Україна». Участь у презентації також взяли представники провідних аграрних підприємств області.
Європейський інвестиційний банк надав Україні 400 млн євро в рамках проекту «Основний кредит для аграрної галузі – Україна». Кредит спрямований на операторів в ланцюгах створення вартості зернових, олійних культур та аквакультури/рибальства, підвищення ефективності використання ресурсів, зменшення витрат та збитків, підвищення рівня безпеки та якості продукції, а також підвищення конкурентоспроможності на національних і міжнародних ринках.
Суб’єкти приватного та державного секторів, які прагнуть інвестувати в модернізацію або технологічну модернізацію в цих областях, можуть претендувати на підтримку. Інвестиції будуть виділятися для фінансування капітальних видатків (будівлі, обладнання тощо).
Проект пропонує найнижчі процентні ставки в Україні та довгострокове фінансування інвестиційних проектів:
– до 50 млн євро, з 50% коштів ЄІБ;
– проекти до 1 млн євро розглядатимуться за прискореною процедурою.
Хто має право на кредитування:
- оператори приватного та державного секторів мають право подавати заявки на отримання кредиту, якщо відповідають наступним вимогам:
– здійснюють діяльність ланцюгах створення вартості зернових, олійних культур та аквакультури/рибальства;
– мають середній рівень капіталізації (≤3000 співробітників) або є малими/середніми підприємствами (≤250 співробітників).
- ті, хто шукає фінансування для проектів або інвестиції, які покращують продуктивність і конкурентоспроможність у вищезазначених секторах, наприклад:
– дослідження та освіта, лабораторії та служби контролю якості, сертифікація та поширення сільськогосподарських знань, системи моніторингу та контролю рибальства;
– сільськогосподарська техніка та обладнання;
– потужності для сушки/очистки, сортування/тестування і зберігання зернових та олійних культур, включно з підтримкою товарно-логістичної інфраструктури;
– логістична інфраструктура;
– дистрибуція, оптова та роздрібна інфраструктури;
– інші подібні проекти.
Представники агропромислових підприємств мали змогу задати питання та отримати вичерпні відповіді.
Більш детально з умовами участі в проекті можна ознайомитись в презентації.