Відновлення дороги М14 планується реалізувати в рамках Першої програми державно-приватного партнерства у дорожній галузі

29 жовтня у Києві відбулась презентація спільного проєкту Мінінфраструктури, Укравтодору, Світового банку та Міжнародної фінансової корпорації в Україні – Програми державно-приватного партнерства у дорожній галузі.

Вже відібрано 6 ділянок доріг для потенційних пілотних проєктів ДПП, що будуть реалізовані в рамках Першої програми державно-приватного партнерства у дорожній галузі. Це:

– Харків-Дніпро-Запоріжжя (M-29, M-04, M-18)

– Бориспіль-Полтава (М-03)

– Херсон-Миколаїв (М-14)

– Київ-Житомир-Рівне (М-06)

– Ягодин-Ковель-Луцьк (М-07, М-19)

– Дніпро-Кривий Ріг-Миколаїв (M-04, H11).

Пілотні проекти ДПП також презентовано під час заходу 310 учасникам із 43 країн світу та 38 компаніям потенційних інвесторів.

Цей механізм передбачає фінансування приватним інвестором відновлення та довгострокового технічного обслуговування вибраних ділянок автодоріг. В залежності від проєкту, початкове відновлення автодоріг може передбачати як ремонт або реконструкцію з розширенням існуючих автодоріг, так і будівництво нових ділянок, наприклад, об’їзд населених пунктів. Після виконання початкових робіт, приватний інвестор отримуватиме плату за експлуатаціну готовність – узгоджену в контракті суму, яка залежить від забезпечення приватним інвестором визначених стандартів ефективності (KPI) та технічних вимог.

Деталі про Програму дізнавайтесь за посиланням http://roadppp.in.ua.

Меню