Мінерально-сировинна база Херсонської області

На території області нараховується 112 родовищ корисних копалин,
з яких 92 родовища враховуються у Державному балансі запасів корисних копалин України та 33 родовища, які у перспективі можуть розроблятися.

На Херсонщині наявні наступні природні ресурси:

Цементні та цегло-черепичні глини

Мергель

Сіль

Торф

Газ

Марганець

Для розробки родовищ в області Державним балансом запасів корисних копалин України враховано 7 родовищ вапняків, придатних для випалювання на вапно, із запасами 89,6 млн тонн (або 12,65% від загальних запасів України). На даний час у промисловій розробці перебувають: Західно-Тягінське родовище (ПАТ «Таврійська будівельна компанія») та Старосільське родовище (ПАТ «АрселорМіттал Берислав»).
В області розвідано понад 20 родовищ будівельного піску, з яких 11 родовищ із загальними запасами 194,39 млн м3  враховано Державним балансом запасів корисних копалин України (до промислової розробки  залучено три родовища будівельного піску – Шабовське, Каланчацьке та Кардашинське).

На Херсонщині розвідане родовище марганцевих руд (Федорівське родовище) з експлуатаційними запасами корисних копалин 31,5 млн тонн, що забезпечить термін експлуатації цього родовища на термін не менше ніж 30 років.

В області відомо 39 родовищ будівельного каменю, з яких 16 враховано Державним балансом запасів корисних копалин України, зокрема:

2 родовища каменю пиляного, з яких розробляється одне (Львівське родовище пиляних вапняків);

20 родовищ цегельно-черепичної сировини із запасами 38,432 млн м3 (або 1,58% від загальних запасів України), з яких розробляється одне – Камишанське родовище (ПАТ «Таврійська будівельна компанія»)

два родовища бутового каменю, фракційного та нефракційного щебеню та вапняку, площею 418 га та 20 га, розташованих на територіях смт Біла Криниця та сел. Давидів Брід Великоолександрівського району області)

Найбільш актуальною на сьогодні є розробка вже розвіданого родовища мергелю (сировини для виготовлення цементу) із запасами сировини при видобуванні 100 тонн на добу на 100 років, розташованого у с. Заповіт на території Бобровокутівської сільської ради Великоолександрівського району області.

На Херсонщині розташоване Стрілковське газове родовище, введене у дослідно-промислову розробку в 1976 році (початкові запаси газу затверджені в обсягах 3087 млн м3 за категорією С1 та 996 млн м3 за категорією С2; накопичений видобуток газу за весь період його розробки складає
1907,3 млн м(або 61,8% від балансових запасів)

В області зосереджено значні експлуатаційні запаси питних і технічних підземних вод для видобутку у 20 родовищах, розташованих в її адміністративно-територіальних межах.

Меню