Херсонщина – транзитна область з потужною розгалуженою транспортною системою, до складу якої входить залізничний, морський, річковий, автомобільний та авіаційний транспорт.

В області функціонує близько 90 підприємств, установ та організацій транспортної галузі із загальною чисельністю працюючих понад 15 тис. осіб, а саме:

0
Торговельні порти
0
Річкових порти
0
Підприємство залізничного транспорту
0
Авіапідприємства
0
суб’єкт господарської діяльності, які здійснюють перевезення автомобільним транспортом пасажирів і вантажів.

Дорожня інфраструктура

Розвинена інфраструктура автомобільних доріг в області: територією Херсонщини проходять 18 автомобільних доріг загального користування державного значення, у тому числі міжнародних – 3, регіональних – 2, територіальних – 13.

Протяжність доріг загального користування

5002,0 км, із них державного значення – 1430,4 км, місцевого – 3571,6 км.

Наявність 2-х міжнародних транспортних коридорів

(Євро-Азіатського (М17) протяжністю 226 км та Чорноморського ЕС (М14) протяжністю 114 км).

Аеропорт

Наявність міжнародного аеропорту «Херсон» – охоплює 200-кілометрову зону Херсонської області та частину Запорізької, Дніпропетровської, Миколаївської, Кіровоградської областей і Автономної Республіки Крим (понад 6 млн мешканців) та має в користуванні земельну ділянку площею 239,0 га, на частині якої є можливість для розміщення логістичного центру з вантажним терміналом для здійснення комерційної діяльності АВІАЦІЙНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ: ПЕРСПЕКТИВИ ІНВЕСТУВАННЯ);
Злітно-посадкова смуга аеропорту «Херсон» довжиною 2 500,0 метрів та шириною 42,0 метри дозволяє приймати сучасні середньомагістральні літаки, у тому числі Airbus-320 та Boeing-737-800, а також транспортні Ан-12, Іл-76 та Ан-124;
Наявність регулярних щоденних авіаційних рейсів за маршрутами:

«Херсон – Стамбул – Херсон» (Турецька національна авіакомпанія «Turkish Airlines»);

Аеропорт обслуговує чартерні рейси (сезонні) на замовлення туроператорів до курортних міст Єгипту та Туреччини, а також для особистих потреб приватних осіб.

Залізничне сполучення

Розвинене залізничне сполучення в області – протяжність залізничних колій понад 900 км.

Проходження 24 поїздів

Регулярне проходження 24 поїздів через залізничний вокзал станції «Херсон», забезпечення потреб в перевезеннях Херсонської та Миколаївської областей.

Інтерсіті

Наявність нового денного швидкісного поїзду «Інтерсіті» сполученням «Київ – Херсон».

Пасажирські перевезеня

Наявність пасажирських перевезень на екскурсій по р. Дніпро за маршрутом: «Херсон – Гола Пристань – Нова Каховка – Херсон» (на суднах «Нібулон-експрес»).
Розклад руху високошвидкісного пасажирського судна «НІБУЛОН Експрес-4»

Херсонський морський торговельний порт

Херсонщина – «водні ворота України»: пропускна здатність дніпровських шлюзів – 30 млн тонн на рік.
Наявність державного підприємства «Херсонський морський торговельний порт», розташованого на правому березі р. Дніпро, на відстані 26 км від Дніпро-Бузького лиману, та відкритого для заходу судів цілий рік.
Виробничі потужності Херсонського морського торговельного порту – оброблення до 4,5 млн тонн вантажів на рік; перевантаження мінеральних та хімічних добрив навалом і в тарі, із збереженням їх в критих складах та на відкритих майданчиках і плавучих ємностях.
Переглянути презентацію можна за посиланням:
Перспективи розвитку Херсонського морського торговельного порту

Скадовський морський торговельний порт

Наявність державного підприємства «Скадовський морський торговельний порт», розташованого на березі Джарилгацької затоки Чорного моря;
  • виробничі потужності Скадовського морського торговельного порту – оброблення до 1,0 млн тонн вантажів на рік;
  • в межах акваторії Скадовського морського торговельного порту проходить паромна лінія «Скадовськ – Зонгулдак (Туреччина)»;
  • у перспективі запуск морських пасажирських перевезень за маршрутом: «Скадовськ – Одеса – Скадовськ».
Переглянути презентацію можна за посиланням:
СКАДОВСЬКИЙ МОРСЬКИЙ ПОРТ
Меню